2020-05-27

#FundacjazTobawDomu cz. 19: Niby pijawki a takie miłe

  Dziś #FundacjazTobawDomu zaprasza na film i mini lekcję o pijawkach. Przygotowała je nasze edukatorka, hydrobiolożka Klaudia Cebulska. Nieprawdą jest, że każda pijawka może nas zaatakować! • Krwią człowieka żywią się pijawki lekarskie – stosowane w hirudoterapii. • Pijawki prowadzą drapieżny lub pasożytniczy tryb życia. Polują na słodkowodne bezkręgowce (np. larwy owadów, ślimaki, narybek, kijanki) lub pasożytują na kręgowcach (np. (...)
zobacz wiecej
2020-05-26

#FundacjazTobawDomu cz. 18: Recital na Dzień Matki

  W Dniu Matki do życzeń – cudownych przeżyć w każdym dniu – #FundacjazTobawDomu i zaprzyjaźniony Teatr Rozrywki zapraszają na premierę recitalu. Tomasz Wojtan, który do zespołu wokalnego Rozrywki dołączył w 2019 roku, przygotował piosenki Kabaretu Starszych Panów. Posłuchajcie KLIKNIJ TU
zobacz wiecej
2020-05-20

#FundacjazTobawDomu cz. 17: Chruścik z jedwabnego domku

  Nazwę mają dość pospolitą, ale zwyczaje elitarne. Klaudia Cebulska, nasza edukatorka, specjalistka od wodnych stworzeń przedstawia dziś w #FundacjazTobawDomu chruściki. Przed niebezpieczeństwem chronią się w domkach tworzonych za pomocą jedwabistej nici, która pozwala im zlepić to, co znajduje się na dnie: piasek, drewno, muszle mięczaków. Jedwabne nici służą im także do konstruowania sieci łownych. (...)
zobacz wiecej
2020-05-14

#FundacjazTobawDomu cz. 16: Po drugiej stronie okna

  Okno od marca stało się w naszym kraju symbolem epidemii koronawirusa: bo ludzie zamknięci w domach tylko w ten sposób „wychodzą na zewnątrz”, kontaktują się ze sobą; kiedy policja sprawdza objętych kwarantanną, ci pokazują się w oknach; ludzie w oknach dziękuję służbie zdrowia za poświęcenie, urządzają koncerty, przez okna przekazujemy sobie zakupy. Dziś pokazujemy „Po drugiej stronie okna” – filmową opowieść przygotowaną przez zaprzyjaźnionego z Fundacją operatora Jana Zuba Do zobaczenia przez okno KLIKNIJ TU   (...)
zobacz wiecej
2020-05-08

#FundacjazTobawDomu cz. 15: Zrób sobie syrop ze stokrotek

  Wszędzie ich już pełno, w niektórych miejscach kwitły nawet ostatniej, ciepłej zimy. Dziś nasza „ziołowa” edukatorka Katrzyna Hońska-Guzik poleca Stokrotkę w kuchni. Liście, które można zbierać od wiosny do jesieni, są świetnym składnikiem sałatek, zup, sosów. Można je dodawać do żółtego sera, twarogu, kanapek, past. Smakiem przypominają sałatę, roszponkę. Kwiaty, zbierane od wiosny do jesieni, wykorzystuje się do sałatek warzywnych, owocowych, słodkich syropów, racuchów, naleśników, blinów. (...)
zobacz wiecej
2020-05-07

#FundacjazTobawDomu cz. 14: Kapturek dał głos

  Posłuchajcie samca kapturki. Aleksandra Sokół, autorka filmu i nasza edukatorka, zaprasza do kręcenia swoich zdjęć i filmów pokazujących przyrodę Słuchaj i oglądaj: KLIKNIJ TU  
zobacz wiecej
2020-05-05

#FundacjazTobawDomu cz. 13: Ćwicz w domu

   Zapraszamy na domowy trening ze Stefanią. Ćwiczenia przeznaczone są dla seniorów, ale polecamy je wszystkim, niezależnie od wieku, by poprawiać sprawność manualną, wzmocnić siłę mięśni rąk i ruchomość w stawach. Ćwiczenia te umożliwiają wykonywanie ruchów precyzyjnych. Aktywność fizyczna, w tym gimnastyka rąk, wpływa na rozwój funkcji poznawczych, dzięki którym możemy odbierać i przetwarzać docierające do nas informacje, sprawniej się uczymy, łatwiej zapamiętujemy oraz wykonujemy skomplikowane zadania - zachęca dr Izabela Zając-Gawlak wraz ze studentami zaprzyjaźnionej z naszą Fundacją AWF Katowice i Fundacją RetroKrzepa Poćwicz ze Stefanią KLIKNIJ TU   (...)
zobacz wiecej
2020-05-05

#FundacjazTobawDomu cz. 12: Sting na Stadionie Śląskim

  Pamiętacie koncert The Police 26 czerwca 2008 roku na Stadionie Śląskim? Skład: Sting, Andy Summers i Stewart Copeland. Na trybunach ponad 50 tys. fanów. Kto nie pamięta, informujemy: był to pierwszy występ tej grupy w Polsce. I tych pamietających, i tych drugich informujemy: na stadionowym kanale Spotify można go posłuchać, razem z innymi wielkimi koncertami sprzed lat. Zapraszamy do słuchania: KLIKNIJ TU   (...)
zobacz wiecej
2020-04-30

#FundacjazTobawDomu cz. 11: Niebo z balkonu

  Dziś zapraszamy na "Niebo z balkonu", cykl kolejnej naszej zaprzyjaźnionej instytucji - Planetarium Śląskiego. Można delektować się przez caaaały długi weekend. O fazach Księżyca Księżyc przeszkadza astronomom w obserwacjach, ponieważ rozświetla nocne niebo. W mieście jednak nie jest aż tak dokuczliwy, bo znacznie silniej od niego świecą lampy uliczne. Skoro gwiazdy w mieście tak kiepsko widać, to przyjrzyjmy się Księżycowi. (...)
zobacz wiecej
2020-04-30

#FundacjazTobawDomu cz. 10: Zatańcz z nami

  To propozycja na dzisiejszy (29 kwietnia) Międzynarodowy Dzień Tańca, ale też na długi weekend. Nasz zaprzyjaxniony Teatr Rozrywki przygotował akcję "Zatańcz z nami). Przyjaciele i artyści Rozrywki tańczą razem do utworu "I Wanna Dance With Somebody" Whitney Houston.   Zobaczcie efekty i… ruszamy się KLIKNIJ TU  
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 30

Potrzebni wolontariusze

 

Wolontariuszy PAW zapraszamy do działań 

tymczasowo zawieszone

 
Projekt i wykonanie: Storm Interactive - strony internetowe Katowice