Śląskie Mistrzostwa w Grze w Gumę

„Kostki, biodra, szyjki – do środka, na krzyż, do środka, przydepnij..." to zaginione okrzyki naszych podwórek XX wieku, gdy królowała gra w gumę, klasy, sznura, skakankę. Nasze Mistrzostwa mają na celu nie tylko wyłonienie mistrzów w poszczególnych konkurencjach, ale również, a może przede wszystkim- rozpropagowanie tych wspaniałych podwórkowych zabaw.

guma

FUNDACJA PARK ŚLĄSKI, Śląskie Wesołe Miasteczko oraz Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie zapraszają do wspólnej zabawy dzieci i dorosłych, uczniów, studentów, babcie, dziadków – słowem wszystkich, którzy mają w sobie dziecięcą fantazję i energię.
Wśród konkurencji każdy znajdzie coś dla siebie:
- grę w gumę,
- skoki na skakance (na przemian, obunóż, skoki ze skrzyżowanymi nogami, skoki do tyłu) na czas,
- skakanie w sznura na czas,
- kręcenie hula - hopem na czas.

1. Zielonej Akademii (prace ogrodnicze)

2. Klubu Książki Mówionej w Szpitalu Geriatrycznym

informacje i zgłoszenia u Ewy, tel.666031514