Wojewódzki Dzień Seniora

Najpierw ćwiczenia z Władysławem Kozakiewiczem, potem śpiewy z zespołem „Śląsk”, porady i warsztaty. Tak zaczyna się Wojewódzki Dzień Seniora w Parku Śląskim. Część druga – debatowa – w Muzeum Śląskim w Katowicach.

We wtorek 20 października świętujemy pierwszy Wojewódzki Dzień Seniora! Impreza zaczyna się o godz. 9 w Parku Śląskim w Chorzowie na Dużej Łące. Będą m.in. ćwiczenia z Władysławem Kozakiewiczem (tak, tak, z TYM Kozakiewiczem:) – mistrzem olimpijskim w skoku o tyczce z 1980 roku), występ chóru zespołu "Śląsk", symulacje dachowania, badania ciśnienia, cukru, pokazy pierwszej pomocy, badania na obecność bakterii na dłoniach, obrona przed atakiem psa...

Będą też: żołnierska grochówka, kawa, herbata, słodkości.

O godz. 12.30 autobusy zabiorą gości Dnia Seniora do Muzeum Śląskiego na debatę o seniorach. Wśród panelistów Jolanta Kwaśniewska, Władysław Kozakiewicz, dr Jarosław Derejczyk, wiceminister zdrowia Beata Małecka-Libera, marszałek Wojciech Saługa, prof. Maria Zrałek, Barbara Imiołczyk z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Adrian Staroniek z UM Częstochowy, Beata Tokarz-Kamińska z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" oraz Barbara Kucharczyk z woj. mazowieckiego.

Będą też poczęstunek oraz bezpłatne zwiedzanie Muzeum.

Zapraszamy na obie części wydarzenia: na zabawę, ćwiczenia i porady w Parku Śląskim oraz na debatę i zwiedzanie Muzeum. Zaproście też wszystkie osoby starsze z własnego otoczenia. Bawmy się i debatujmy razem!

Potrzebni wolontariusze

 

Wolontariuszy PAW zapraszamy do działań 

Strefa kibica i depozyt w czasie Biegu Wiosennego, 8 marca - szczegóły Ewa

Wieszanie budek lęgowych - szczegóły Ewa

Jeśli chcesz - jako wolontariusz - prowadzić zajęcia dla seniorów, napisz ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub zadzwoń (666 031 514) 

 

winieta-parkowa

 
Projekt i wykonanie: Storm Interactive - strony internetowe Katowice