Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

Serdecznie zapraszamy do udziału w Śląskim Pikniku Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w poniedziałek 7 września 2015 roku w Parku Śląskim, na terenie Rosarium.

7 września 2015 roku w Parku Śląskim pojawią się goście szczególni i bardzo wymagający. W tym dniu w pachnącym kwiatami Rosarium odbędzie się Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych. Już dziś zgłoszonych na Piknik jest ponad 1500 osób z niepełnosprawnością somatyczną i intelektualną, z wadami wzroku, słuchu  oraz osób chorych z terenu całego województwa Śląskiego. Odwiedzą Park, aby wspólnie się bawić, zaprezentować swój program artystyczny i wytwory swoich rąk, wziąć udział
w zabawach i konkurencjach sportowych.

Gośćmi Pikniku będą pracownicy zakładów aktywności zawodowej, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, członkowie  organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, osoby indywidualne.

W programie Pikniku między innymi:

 • Uroczyste Rozpoczęcie Pikniku o godz. 9.00
 • Otwarta Scena -prezentacje muzyczne, teatralne, recytatorskie i taneczne w wykonaniu uczestników Pikniku
 • Sportowa Łąka – konkurencje sportowe, zabawy zręcznościowe,
 • Animacje- puszczanie baniek, malowanie buzi, zabawy integracyjne
 • Plener malarski i fotobudki
 • Pokazy Wojewódzkiej Komendy Policji
 • Jarmark Instytucji i Organizacji – kilkanaście stoisk z dziełami podopiecznych Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej
 • Porady lekarzy i innych specjalistów
 • Porady wykładowców i asystentów Katedry Zdrowia Kobiety i Katedry Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
 • Porady i punkt informacyjny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
 • Możliwość nieodpłatnych odwiedzin w parkowych instytucjach- Skansenie, Śląskim Ogrodzie Zoologicznym i Planetarium

Organizatorem Pikniku jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz Fundacja „Park Śląski”. Organizacja Pikniku stała się możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Śląskiego oraz wsparciu WPKiW S.A. W organizację programu Pikniku włączyli się: Planetarium Śląskie, Śląski Ogród Zoologiczny, Górnośląski Park Etnograficzny, ZUS Oddział w Chorzowie, Wydział Nauk o Zdrowiu ŚLUM, Wojewódzka Komenda Policji, Śląskie Wesołe Miasteczko. Opiekę medyczną nad uczestnikami imprezy sprawować będzie Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach oraz patrol ratowników medycznych.

zgłoszenia i informacje- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Potrzebni wolontariusze

 

Wolontariuszy PAW zapraszamy do działań 

Strefa kibica i depozyt w czasie Biegu Wiosennego, 8 marca - szczegóły Ewa

Wieszanie budek lęgowych - szczegóły Ewa

Jeśli chcesz - jako wolontariusz - prowadzić zajęcia dla seniorów, napisz ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub zadzwoń (666 031 514) 

 

winieta-parkowa

 
Projekt i wykonanie: Storm Interactive - strony internetowe Katowice